Krabice od bot 2018

I letos jsme se zapojili do akce Diakonie Českobratrské církve evangelické s názvem Krabice od bot. Tento projekt usiluje dopřát i chudým dětem vánoční radost z dárků. Stačí zabalit do krabice (nemusí být od bot) vhodné dárky, krabici zabalit a napsat na ní, pro koho je (pohlaví+věk).

Níže najdete ochutnávku z toho, jak mnoho dárků přinesli lidé nejen z Prahy do prostor nuselského kostela, odkud pak byly přesměrovány přímo k potřebným. V závěru už jsme museli vytvářet mezi hromadami dárků uličky také na schodech do kostela či sálů, protože jich bylo více než volného prostoru.

Děkujeme všem, kteří přispěli - stejně jako děkujeme zaměstnancům a dobrovolníkům z Diakonie naší církve, kteří celou akci organizují. Těšíme se opět za rok!

Krabice od bot 2018

Výlet Prokopským údolím 2018

Také letos jsme se na druhý svátek vánoční, na Štěpána mučedníka, vydali na procházku Prokopským údolím. Počasí přálo - nemrzlo ani nepršelo, ačkoli bylo spíše zataženo.

Po cestě jsme se zastavili jako obvykle u "Betléma" (pokud máte někdo fotky, prosím, přepošlete br. farářovi a přidám), na společnou obědo-svačinu (díky všem, kteří nás pohostili!) a také u skrytého lomového jezera.

Příjemnou cestu završil přesně-se-nám-hodící příjezd vlaku.

Výlet Prokopským údolím 2018

Dětská vánoční slavnost 2018

Letošní vánoční hra dětí se jmenovala Putování s apoštolem Pavlem. Začínala překvapivě o Velikonocích, po kterých putovala s apoštolem Pavlem a šířící se prvotní křesťanskou církví.

Avšak v závěru zazněla otázka, kde celá ta církev začala? Zejm. při jejím dnešním rozšíření po celém světě - ale také při Pavlově?

Odpovědí pak byly... právě Vánoce.

Dětská vánoční slavnost 2018

Příprava jídla pro lidi bez domova

Pravidelně se zapojujeme také do diakonie (z řeckého slova diakonia = služba potřebným). Dokud bylo teplé počasí, připravovali jsme chleby s pomazánkou. V nejbližší době nás čeká vaření polévky.

Příprava jídla pro lidi bez domova

Koncerty Na Paloučku 2018

I tento listopad jsme přivítali několik hudebních uskupení v rámci tradičních koncertů Na Paloučku. V galerii níže můžete vidět několik fotografií z vystoupení například kapely Jeremy nebo Tria Bergerettes.

Koncerty Na Paloučku 2018

Slavnost ke sto letům ČCE (Pardubice; 2018)

Slavnost byla součástí Sjezdu (nejen) evangelické mládeže ve dnech 27. - 30. září. Součástí události byl bohatý program včetně přednášek, workshopů, výstav a samozřejmě bohoslužeb. Níže naleznete několik fotek ze soboty, zejm. z pardubického Pernštýnského náměstí.

Tam se od 10:00 konaly bohoslužby s televizním přenosem. Přítomny byly také stánky s informacemi o Diakonii a dalších částech Českobratrské církve evangelické (ČCE). Pozváni přijali také zástupci města a další, kteří v závěru bohoslužeb pohovořili.

Slavnost však probíhala také v okolních parcích a budovách - zejm. přednášky, koncerty, panelové diskuze, výstavy atd.

Slavnost ke 100 letům ČCE v Pardubicích (2018)

Zahradní slavnost pražské Diakonie (Praha; 2018)

V pátek 21. září se konala zahradní slavnost Diakonie Praha. Hlavním bodem bylo slavnostní předání dvou nových vozidel pro služby Diakonie.

Jedním z nich byl mobilni stacionář, druhým automobil pro službu Rané péče. Pozvání přijali také zástupci města, dejvický farář Pavel Ruml a zejm. klienti diakonie se svými blízkými. Součástí programu byla také živá hudba.

Slavnost pražské Diakonie (2018)

Celá naše fotogalerie je nyní na
Google+

Večer s hostem: Barbora Krištofová Sejáková - klavíristka

Kontakt:

Žateckých 1169/11 140 00 Praha 4
Tel: 220 510 735
úřední hodiny:
úterý 9:00 – 12:00 hod
nusle@evangnet.cz

Všechny kontakty zde.

počítadlo.abz.cz
 
Jsme na Google+