Diakonie Zvonek

Nuselský sbor je partnerským sborem pro Diakonické středisko Zvonek.

Diakonie ČCE - Středisko Zvonek v Praze 4 poskytujeme podporu a pomoc
osobám s mentálním případně kombinovaným postižením v pobytových i ambulantních službách

 

Sestra farářka Marta Zemánková je předsedkyní dozorčí rady střediska Diakonie Zvonek. V našem sboru jsme uspořádali výstavu obrázků klientů střediska. Celý rok, vyjma prázdnin, se ve středisku jednou za měsíc konaly bohoslužby. Při jejich vedení se střídá s.f. Zemánková se s.f. Evou Šormovou, která je zde zaměstnána na částečný úvazek jako pastorační pracovnice.

Dále se u nás koná adventní besídka Speciální školy Diakonie V Zápolí, při tradiční páteční přípravě na Advent jsme mohli přijmout pomoc i společenství klientů z diakonického zařízení Zvonek v Šípkové ulici v Krči.

Bratr Miroslav Litomiský s věrností navštěvuje toto diakonické zařízení Zvonek a Speciální školy V Zápolí, kde s klienty zpívá písně a přibližuje pro ně vhodným způsobem biblické poselství. Do června  se s ním v tomto střídala sestra farářka Irena Škeříková a od září bratr Jiří Pavelka ml. a sestra farářka Zemánková.

    Diakonie Zvonek hledá dobrovolníky

Ředitel Diakonického zařízení Zvonek by uvítal z naší strany aktivní spolupráci ve formě dobrovolnické práce (nejen)mládeže, např. zajištění pomoci s klienty při jejich volnočasových aktivitách. Zájemci o takou práci – hlaste se prosím u sestry farářky Marty Zemánkové.

Kontakt:

Žateckých 1169/11 140 00 Praha 4
Tel: 220 510 735
úřední hodiny:
úterý 9:00 – 12:00 hod
nusle@evangnet.cz

Všechny kontakty zde.

počítadlo.abz.cz
 
Jsme na Google+