Sborový život

Mláděž

Na setkání mládeže přicházejí mladí lidé od 14 let, včetně vysokoškoláků, kteří studují v Praze a patří do jiných sborů (zejména ČCE). Program si většinou připravují sami, hodně se zpívá ze zpěvníku Svítá. Mládež není uzavřenou skupinou.

Biblická hodina pro děti

Na tuto sborovou aktivitu přicházejí děti školního věku podle svých časových možností (v úterý, nebo ve čtvrtek). Podle pracovních listů Pozvání na cestu se podrobně věnujeme biblickým příběhům. Také zpíváme a modlíme se.

Konfirmační příprava

Dospívající děti přicházejí na dvouletou přípravu ke konfirmaci. Na těchto setkáních se hlouběji seznamují s biblí, vyznáním víry, církevních dějin a církevních řádů. Obě farářky jsou otevřené rozhovorům na otázky, které konfirmandi přinesou.

Mateřské centrum

se koná vždy první a třetí středu v měsíci od 9.30 h do 11.30  h dopoledne, jsou zvány maminky s dětmi předškolkového věku – tedy od narození po tři až čtyři roky. Maminky mají prostor ke sdílení o dětech, děti si hrají a zpívají.

Biblická hodina pro dospělé

je tradičním způsobem vedená hodina s výkladem Bible. Společenství, které se u nás schází, je složeno z písmáků, hovořících o probíraných tematech velmi zaujatě a aktuálně.

Nedělní škola (NŠ)

Děti přicházejí do kostela s rodiči, po druhé písni odcházejí a jejich program probíhá souběžně s kázáním. Během ohlášek se vracejí a připojují se opět ke společným bohoslužbám. NŠ učí dobrovolníci (členové sboru) podle materiálů Synodní rady.
Maminky s miminky mohou poslouchat bohoslužby v kanceláři, kde je kvalitní odposlech.

Úřední hodiny v kanceláři : Út, Čt .....10 - 12hod.

Další pravidelné akce sboru

Křesťanská služba (KS)

KS je aktivita členek sboru: návštěvy stárnoucích členů sboru, návštěvy těch, kteří slaví narozeniny, návštěvy v nemocnicích, organizace večeře Páně v rodinách, benefiční aktivity, jako byla „Večeře pro Pákistán“. Setkání sborové KS se koná každou první neděli v měsíci po bohoslužbách. Setkávání členů a přátel sboruje také jedna z aktivit KS, koná se vždy druhé úterý v měsíci, od 14:00 hodin. Na programu je vždy kromě biblického výkladu vyprávění například z cest do ciziny, o staré Praze… Nechybí také občerstvení.

Staršovstvo

se schází první či druhé úterý v měsíci.

Konkrétní informace (kdo, kdy, kde…) naleznete na stránce Aktuality.

Kontakt:

Žateckých 1169/11 140 00 Praha 4